3 Aşamalı Sağlık Protokolümden Birkaç Madde

Avustralya da ve Türkiye de (online olarak) yaşam koçluğu yaptığım müşterilerime uyguladığım 3 Aşamalı protokolümün 1. Aşamaşından birkaç maddeyi bugün sizlerle paylaşmak istedim. Holistik bir yaklaşımla hazırladığım bu protokoller her bireye ve ihtiyaçlarına göre farklılık gösterse de genel olarak herkesin fayda sağlayacağını umduğum  bir kaç maddeyi sizinde hayatlarınıza katmanızı öneririm.

 

 • Her sabah rutininize mutlaka limonlu suyu ekleyin.
 • Akşam yemeğinizden 30 dakika önce 1 tatlı kaşığı organik elma sirkesini su ile karıştırıp içerek sindirim sisteminizi ateşleyebilirsiniz.
 • Antibiyotik kullanmaya başlarken defalarca düşünün!!! Gereksiz ve bilinçsiz antibiyotik kullanımının bağışıklık sistemine ağır zararlar verdigini ve daha sonra ki yaşamsal nedenli antibiyotik kullanımlarınızı riske soktuğunu aklınızdan çıkarmayın.
 • Her gün ara öğün olarak bir bardak  yeşil çay tüketin. Yapılan araştırmalarda, günde en az 1 kupa yeşil çay içilmesi halinde kalp-damar hastalıklarına yakalanma riskinin azaldığı, total kolesterolün yeşil çay içmeyenlere göre yüzde 11 civarında düştüğü gözlemlendi. Yeşil çay, antioksidan etkisinden dolayı, kolon, göğüs, küçük hücreli akciğer kanseri, prostat kanseri gibi kanserlere karşı koruyucu etki sağlıyor.
 • Kilo kontrolü için şu formülü tabaklarınıza uygulayın 1/4 protein, 1/4 karbonhidrat, 1/2 sebze ve kilo vermek istiyorsanız öğleden sonra 15.00 itibariyle karbonhidrat tüketmeyin.
 • Buğday çimi suyunu haftada bir kez tüketmeye çalışın. Evde kolaylıkla yetiştirilebilen buğday çiminin faydaları saymakla bitmiyor.
 1. 30 ml taze sıkılmış buğday çimi suyu yaklaşık 1 kg yeşil sebze ile aynı besin değerini taşır.
 2. Buğday çiminin kimyasal bileşimi kana çok benzer ve harika bir kanser ilacıdır.
 3. Buğday çimi bol klorofil maddesi dışında 100 kadar vitamin, mineral ve besin maddesi içerir.
 4. Buğday çiminde, aynı ağırlıktaki portakaldan 60 kez daha fazla C vitamini ve aynı ağırlıktaki ıspanaktan 8 kat fazla demir bulunur.
 5. Buğdayın bir başka özelliği ise kandaki toksinleri nötralize eden maddeler içermesidir.
 6. Sıvı oksijenle dolu olan buğday çimi, doğanın en güçlü anti kanseri olan ‘laetril’ içermektedir.
 • Şeker ve tuzu sağlık alternatiflerle değiştirin. Şeker yerine stevia ya da esmer şeker, sofra tuzu yerine ise himalaya tuzu kullanın.
 • Beyaz ekmekten uzak durun, mümkünse glutensiz ekmekleri ya da tam buğday ekmeğini tercih edin.
 • Yemeklerinizin yanında sıvı tüketmemeye özen gösterin. Neden mi? Midenizin yapısında bulunan ve sindirime yardımcı olan gastrik asit (Hidroklorik asit, Potasyum klorit..) yemek esnasında tükettiğiniz sıvıların etkisiyle sindirim anında yetersiz kalır ve besinleri gerektiği şekilde parçalayamaz. Bu nedenle yemeklerinizden 20 dakika önce ve 20 dakika sonra su içmemeye, sıvı tüketmemeye özen gösterin.
 • Her öğününüzde proteini ihmal etmeyin. Tahin ve kinoa da protein kaynakları unutmayın.

 

 

Leave a comment

name*

email* (not published)

website