Çok geç olmadan hayat tarzını ve düşünce şeklinizi değiştirin. Bugün, hemen şimdi!

2013 yılı ve doktorun biopsi sonuçlarını açıklamasıyla kanser ile tanışarak hayatı değişen 20 yaşında bir genç kız. ” Korku, ümitsizlik, kızgınlık, üzüntü ve ölüm”. O gün ki duygularının kelimelere dökülmüş halini böyle özetliyor Mary. “Ama ben pozitif olmayı, savaşmayı ve kendimi iyileştirmeyi seçtim ” diyebilecek kadar da hayata bağlı ve gencecik yaşına rağmen yaşadıklarını olgunlukla kabul edebilecek kadar da ayakları yere sağlam basan bir kişi. Kanser kelimesini bu gencecik yaşında kabullenip birkaç yıl önce kendi tabiriyle savaşına başlamış. Kendini iyileştirmekle kalmıyor aynı zamanda tüm tecrübelerini, test sonuçlarını, sağlıklı beslenme ve olumlu düşünme ile hayatında neler değiştiğini de takipçileri için sürekli paylaşıyor.

Peki kısaca kim Mary?

Herhangi biri! Yaşamına hepimiz gibi dünyanın başka bir köşesinde devam etmeye çalışan güzel bir genç kız. 2010 yılında ilk smear testi sonuçları ile servikal displazi (anormal smear testi) kelimelerini ilk defa doktorundan duyuyor. İki yıl sonra doktorunun kesinlikle beslenme şeklini değiştirmelisin ve daha fazla sebze tüketmen bu aşamada iyileşmene yardımcı olabilir demesiyle kendi araştırmalarına başlamış. Mary her ne kadar doktorunun bu tavsiyesine bir süre uysa da o yıllarda ki düşünce tarzını şöyle özetliyor; “Sağlıklı yemeklerle büyüyen bir çocuk olmadım ve bunun için doktorun bu önerisini bir süre uyguladıktan sonra “zamanım yok”,  “sağlıklı beslenecek param yok”,  “ne yiyeceğimi, nasıl pişireceğimi bilmiyorum” gibi mazeretlerle eski düzenime geri döndüm” diyor.

2013 yılında yapılan smear testi ile kanser tanısının konulması Mary’nin hayatını tamamen değiştirmesine neden oluyor. Gelecek korkuları, sorular ve düşünülen ya da uygulanan tüm tıbbi müdahalelere rağmen azimle ve ısrarla hayata tutunmaya, inanmaya devam ediyor bu güzel kız. Bağışıklık sistemini güçlendirecek besinleri özenle seçip, her öğününü dikkatle hazırlamaya başlıyor ve kendini telkin metodları geliştiriyor. Sonuç ise inanılmaz! Üç aylık bu özenli beslenme ve kaliteli yaşam şeklinin sonucunda testleri düşük dereceli displazi olarak çıkıyor kısaca bedeni bu özeninden dolayı ona teşekkür ediyor!!!

Biz Mary ile nasıl tanıştık?

Yıllardır sağlıklı yaşamı, olumlu düşünmeyi ve doğru beslenmeyi savunan ve çevresine birazda olsa bu konularda ilham vermeye çalışan biri olarak sosyal medyayı en güçlü şekilde kullanmaya çalışıyorum. Facebook, instagram ve benzeri sosyal medya hesapları ise benim için fizyoterapist, yoga eğitmeni ve yaşam koçu kimliklerimle insanlara ulaşabildiğim, bildiklerimi öğretebildiğim ve paylaşabildiğim eşsiz bir platform. Çok mutluyum ki Mary’de bu amacımı gerçekleştirebildiğimi bana gösteren en güzel örneklerden biri. Beni aylardır takip eden ve bu sayede tanıştığım harika bir insan. Sağlık yolculuğumuzun bir şekilde kesiştiği bu genç kız ile birlikte umuyorum pek çok kişiye daha sesimizi duyabilmeyi başaracağız.

Holistik yaklaşım ve sağlıklı beslenme ile kanseri yenmeye çalışan ve bu hikayesini de I LOVE MY CANCER web sitesinde paylaşarak herkese örnek olmak isteyen Mary’nin asıl amacı hepimize şunu hatırlatmak; “Herkes vücunda kanser hücresine sahip ve bu kanser hücreleri birkaç milyara kadar çoğalmadıkça standart testlerde maalesef saptanamıyor. Hayatı nasıl yaşadığınız, yedikleriniz ve bağışıklık sisteminizin durumu bu hücrelerin sayısını her geçen gün değiştiriyor. Yaşamınızın herhangi bir anında kanser ile tanışıp tanışmamakta bir bakıma sizin elinizde.”

Diyetleri (uzman kontrolündekiler hariç), nasıl zayıflayabilirim sorularını artık bir kenara bırakın ve sağlığı bir yaşam felsefesi haline getirin. Yarını beklemeden, hastalıkların semptom düzeyine ulaşmadan, elinize tanısı konmuş hastalıklarınız için yazılmış reçeteleri almadan, kanser gibi yıpratıcı hastalıklarla tanışmadan kısaca çok geç olmadan hayat tarzını ve düşünce şeklinizi değiştirin. Bugün, hemen şimdi!

Dear Mary!

Thanks so much for sharing your health journey with us. You are an incredible young woman who inspires me every single day.

Let’s keep rolling inspire ball together!!!

 

Leave a comment

name*

email* (not published)

website