Kuru vücut fırçalama

Cildimiz bedenimizde bulunan en geniş organdır ve aynı zamanda sahip olduğumuz en önemli detoks araçlarından bir tanesidir. Günlük yaşamımızda sıkça kullandığımız cilt kremleri, kozmetik ürünler, anti-perspirant deodorantlar, duş jelleri hatta saç spreyleri (şöyle bir düşünün kullandıklarınızı!!!) içerilerinde bulunan düzensiz pH seviyeleri ile cilt altında toksin olarak birikir ve cilt sorunları olarak karşınıza çıkar. Bunu engellemek için basit ama oldukça etkili Kuru Vücut Fırçalama Tekniğini deneyebilirsiniz.

Kuru vücut fırçalamanın faydaları nelerdir?

• Bedenimizde elektromanyetik bir etki yaratır, cildimizin nefes almasına yardımcı olur ve varislerin oluşumunu engeller.
• Kuru vücut fırçalama, dolaşım sistemini uyarıp lenf akışını düzene sokar ve yağ hücrelerini vücudunuzdan söküp atmak üzere harekete geçirir. Bu nedenle kuru vücut fırçalamanın selülit üzerinde etkisi büyüktür.
• Kuru cilt fırçası lenf bezlerinde biriken toksinlerden arınmak konusunda lenf sistemine destek olur, kan dolaşımını düzenler ve metabolik atıkların çıkış noktası olan gözeneklerin açılmasına yardımcı olur.
• Sinir sisteminin canlanmasına yardımcı olduğu için aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir ve iyileşmeyi hızlandırır.

Comments

Leave a comment

name*

email* (not published)

website